Portfolio

10 UCHWYT NA NARTY CLIQ

producent: QBL Systems

 

Innowacyjny uchwyt CliQ chroniony jest patentami oraz nagrodzony ISPO Award Winner w kategorii Snowsports / Service Retail.

 

Celem projektu było wdrożenie uniwersalnego uchwytu do nart, który umożliwi szybkie odwieszanie pary nart przy użyciu jednej ręki.

Uchwyt CliQ jest uniwersalny tzn. posiada taką szerokość rozwarcia ramion dociskowych, że możliwe jest przechowywanie różnej szerokości nart.

Zaprojektowany uchwyt CliQ zamocowany jest na szynie panelu do przechowywania nart. Narty umieszczane są pod katem 22° w stosunku do osi regału, co wpływa na większą pojemność przechowywanego sprzętu. W zależności od szerokości panelu – stojaka można odwiesić od 19 do 54 par nart.

Przykładana do uchwytu CliQ para złożonych nart popycha gumowy „grzebień” wprowadzając w ruch sprężynę. Ta z kolei powoduje szybkie i łatwe zaciśniecie niebieskich ramion, które dociskają narty. Podczas wyciągania nart działa siła odwrotka – narty rozchylają ramiona zaciskowe. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu kształtu ramion. Zastosowanie kauczuku powoduje, że narty podczas przechowywania nie ulegają uszkodzeniu. Precyzyjnie zaprojektowany mechanizm CliQ jest bardzo wytrzymały i silny.